17.kolo SK Řetězárna : Jiskra Rapotín 2:1 (2:0)

DSCF3750

Parádní vstup do jara

O víkendu se konečně naplno rozběhly fotbalové soutěže jarní části a naše áčko čekal v domácím prostředí Rapotín. Ten v utkání předvedl velmi dobrý výkon a může skuhrat hlavně nad velkým neproměňováním šancí. Pro náš celek jsou tohle zlaté tři body, které můžou být v konečném zúčtování hodně důležité. Náš tým se vydal v tomhle zápase ze všech sil a ukázal, že pokud budeme bojovat jak v sobotním odpoledni, tak se nemusíme ničeho bát.

Soupeř se do našeho týmu zakousl hned od úvodních minut a přikoval nás před naší bránu. Hned ve 2. minutě končí prudká střela těsně vedle Michálkově tyče. Ovšem když se snad poprvé náš tým dostane na útočnou polovinu, tak rozjásá slušnou návštěvu na domácím stadionu. K míči se v šestnástce dostane Obšil a přesnou střelou posílá náš tým do vedení 1:0. To hosty trochu utlumí a následné minuty se hrají hlavně ve středu hřiště. Až ve 34. minutě utíká hostující obraně Obšil, najde přesným centrem Srněnského, který podruhé rozvlní rapotínskou síť a posílá náš celek do vedení 2:0. Hned o dvě minuty později může být náskok ještě výraznější, ovšem lob opět Srněnského vytahuje hostující obránce doslova z brankové čáry. Poločas tak končí 2:0.

Bohužel úvod druhé půle patří hostům, kteří hned v 46. minutě zásluhou Boška snižují na 1:2. V 59. minutě přichází další komplikace, kdy vidí Vencálek červenou kartu. Bohužel, zásadní pochybení hlavního rozhodčího zápasu, který jasně ukázal i videozáznam z utkání. Vencálek sice opravdu fauloval, ale nebyl poslední, jak hlavní rozhodčí Šrejma odůvodnil své rozhodnutí. O chvíli později přichází další rána v podobě pokutového kopu pro hosty. Michálek ovšem ukáže, že penalty umí a zneškodní ji, stav se nemění. Na hřišti začíná být hodně ostro, obzvláště když i hosté vidí červenou kartu. Rapotín se žene k vyrovnání, ale naše obrana s Michálkem v brance drží. Poslední minuty jsou hodně nervózní, obzvláště kdy hlavní rozhodčí nastavuje s nepochopitelných důvodů 7 minut. Pomalu to vypadá, že se bude hrát, dokud nepadne soumrak nad domácím areálem. Náš celek však nakonec udrží výsledek 2:1 a připíše si do tabulky 1.A třídy veledůležité body.

Tento víkend hraje naše áčko opět doma, pravděpodobně v zimním počasí jej bude čekat velmi těžký soupeř, který na jaře ještě neprohrál, Konice. Zápas začne v sobotu v 15:30 hod, všechny naše fanoušky na něj srdečně zveme!

Branky: Obšil, Srněnský

Sestava: Michálek – Maceček 0., Vencálek, Kováč – Kočí, Schneider, Žák, Juríček, Obšil – Srněnský, Babčák J.
Střídali: Maceček J., Jati, Vlachopulos, Pessel

Rozhodčí zápasu: hlavní Šrejma Robert, asistenti Samek Lubomír a Hampl Evžen

Fotogalerie:
Záznam utkání:
https://www.youtube.com/watch?v=xY4DusQ5uNg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1Vfv-csFdF-GtObH–IcOipZef9K0ri6_5HbdBps1ZQSSvbMMGpudj9NQ

https://www.youtube.com/watch?v=PXcVSM4b8NY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2XtFca_zgRDv36MrWU3dhW0kmbznR_U_tZN9xAP52J5ipCcz_uPhaiKzc

Další výsledky 17.kola:
Maletín : Hlubočky 2:0
Náměšť : Paseka 6:0
Bělkovice : Bohdíkov 3:1
Troubelice : Leština 5:0
Haňovice : Bohuňovice 2:4
Konice : Chválkovice 2:1

Bez názvu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*