3.kolo Bělkovice/Laštany : SK Řetězárna 3:5 (1:3)

Draze vykoupené tři body

9 branek jsme v Bělkovicích obdrželi za dva zápasy a tak jsme v sobotu odjížděli s odhodláním konečně změnit naši nepříznivou bilanci s tímhle soupeřem. To, co se pak dělo na hřišti čekal asi málo kdo. Diváci nakonec viděli osm branek a to jich mohlo být i ještě více. Naši zaslouženou výhru řídil zejména Jati, který si po Marcinovovi připsal náš druhý hattrick v této sezóně. Bohužel jsme v 32. minutě přišli o kapitána Michala Žáka, který po čistém souboji špatně dopadl na rameno a byl ihned převezen do nemocnice ve Šternberku. Až čas ukáže, jak dlouho nám bude chybět, ale několikatýdenní pauza jej určitě čeká.

Jako první se k nebezpečnému zakončení dostanou domácí, jejich střelu z 5. minuty však Till chytá. V 8. minutě máme první stoprocentní šanci ale my, po rohovém kopu hlavičkuje Maceček a za již překonaného brankáře Bělkovic vyráží z brankové čáry míč domácí obránce. To ve 14. minutě už jdeme do vedení. Nepožitek najde na hranici vápna Obšila, ten si kličkou obhodí domácího obránce a přesnou střelou k tyči nás posílá do vedení 1:0. V 21. minutě se k míči dostane Jati, přeřadí na vyšší rychlostní stupeň a uteče domácím hráčům, křížnou střelou po zemi pak zvyšuje na 2:0. O chvíli později se předvede krásnou střelou Nepožitek, jeho střela končí těsně mimo. V 30. minutě zaspí naše obrana a jsou to hosté co postupují sami na Tilla, ovšem jejich zakončení je naštěstí tragické. O chvíli později pak přijde smolný okamžik Žáka a na hřiště musí Bajza. Náš tým není srovnaný a domácí postupují 4 na 2, ovšem i tuhle obrovskou šanci spálí. Bělkovice nás v tuhle chvíli zatlačí, ale hned v 35. minutě se znovu urve Jati a opět nedá domácímu brankáři šanci, poločas snů pokračuje, 3:0. Ve 44. minutě zaspí naše obrana a Jurček musí zatáhnout za ruční brzdu a domácí tak dostanou možnost zahrávat pokutový kop, který v pohodě promění, 1:3.

Druhý poločas začne dvojice Jati – Obšil další obrovskou šanci, prvně jmenovaný o chvíli později dokonce trefí tyčku Bělkovic. Ovšem další branky v domácí síti se dočkáme již ve 48. minutě, po rohovém kopu se krásně do vzduchu položí Křivan a připisuje si svou premiérovou branku za náš tým, vedeme 4:1. Oboustranný útočný fotbal pokračuje, v 57. minutě po hrubce Tilla domácí snižují s takřka nulového úhlu na 2:4. V 61. minutě pak opět útočná dvojice Obšil – Jati postupuje na samotného obránce a druhý jmenovaný pak uzavírá svůj dnešní hattrick, opět vedeme o tři branky, 2:5. V 73. minutě si veme dovolenou opět naše obrana, střelu domácích Till vyráží před sebe, ale nikdo z našich nereaguje na odražený míč a tak bělkovický Zdráhal snižuje na 3:5. Domácí táhle branka nakopne a je jasné, že nás ještě čeká složitých patnáct minut. Uklidnění může přinést znovu Jati, tentokráte však jeho střelu vyráží domácí brankář na roh. Domácí se tlačí před naší bránu a několikrát je v našem pokutovém území hodně horko. V 89. minutě ovšem znovu utíká Jati, přesnou přihrávkou najde střídajícího Kováče, ten však nastřeluje břevno domácí brány. Zápas tak končí naší výhrou 5:3, ovšem zejména naše obrana s nepřesným Tillem na sobě musí ještě pořádně zapracovat.

V příštím kole přivítáme na našem hřišti poslední Štěpánov, který ještě nezískal ani bod. Ale vzpomeňme si na jarní utkání, kdy jsme se na výhru 2:0 horko těžko nadřeli. Zápas začíná v 16:30 hod a všichni fanoušci našeho fotbalu jsou na něj srdečně zváni.

Branky: Jati 3, Obšil, Křivan

Sestava: Till – Křivan, Maceček, Jurček - Zrník, Chromek, Žák, Nepožitek – Michálek, Jati, Obšil
Střídali: Kováč, Vlachopulos, Kočí, Karel

Rozhodčí zápasu: hlavní Petr Dokoupil, asistenti Ivo Antoníček a Zdeněk Žvátora, delegát Rostislav Vaculín

Fotogalerie z utkání: http://skretezarna.rajce.idnes.cz/Belkovice_SK_Retezarna_3_5

DSCF3984Bez názvu

Další zápasy 3.kola:
Litovel : Černovír 2:1
Moravský Beroun : Loštice 3:2 np
Štěpánov : Bohuňovice 0:2
Maletín : Hlubočky 1:2
Haňovice : Bohdíkov 2:1
Paseka : Dubicko 2:4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*