4.kolo Rapotín : SK Řetězárna 2:0 (0:0)

DSCF3184

Království za střelce

V sobotu šlo v Rapotíně celkem o hodně, oba týmy zažily špatný vstup do soutěže a tak potřebovaly nutně vyhrát. Samotný zápas přinesl kvalitu ,,lepšího okresního přeboru,, a diváky místy museli z utkání bolet oči. Domácí byly přece jenom hlavně důraznější a více chtěli tři body, náš tým téměř nevystřelil na branku a odešel ze zápasu zaslouženě poražen. Za čtyři zápasy jsme dali jen dvě branky a hlavně díky neustále absenci klíčových hráčů si nejsme schopni ani pořádnou šanci vytvořit. K místy vyhrocenému zápasu přispěl velmi špatným výkonem na obě strany i hlavní rozhodčí zápasu Šafařík, který dovršil svůj výkon chvíli před koncem u omylem udělené červené karty pro Nováčka. Na velkou hrubku ho naštěstí upozornil asistent Kaňok.

Ve 4. minutě zahrávají domácí rohový kop a míč nakonec končí vedle Michálkovi branky. O chvíli později střílí poprvé i Nováček, jeho střelu z cca 20 metrů však brankář Rapotína chytá. V 11.minutě nařizuje hlavní rozhodčí velmi přísnou penaltu za souboj Macečka v našem pokutovém území. Spravedlnost se ale asi ukáže, kdy Michálek nařízenou penaltu lapí do svých rukavic. Ve 14. minutě zahrává Žák standartní situaci a Zrník hlavičkuje přímo k domácímu brankáři. Ve 22. střílí Obšil, ale jeho pokus končí metr nad bránou. Domácí pak vysílají na Michálka několik střel, ale ty většinou končí nad. V 39. minutě zakončuje z těžkého úhlu Obšil, ale i jeho střela končím mimo. Poločas tak končí 0:0.

To začátek druhé půle nám vůbec nevyjde. Ve 49. minutě musí po hlavičce Boška vytahovat ze své sítě míč Michálek, prohráváme 0:1. Domácí jsou při chuti a Michálek se v bráně určitě nenudí, ale zakončení rapotínských hráčů není naštěstí moc kvalitní. V 68. minutě bohužel Kočí špatně odhlavičkovává míč v naší šestnástce a míč se po zmatcích dostane k úplně volnému Němcovi a ten angličanem zvyšuje na 2:0. V 73. minutě přichází další rána, domácí hráč jde sám na Michálka a Jati musí zatáhnout ,,za ruční brzdu,, a uvidí za tento zákrok po právu červenou kartu. Náš tým překvapivě i v 10 snad teprve začne hrát a pokouší se z výsledkem něco udělat. Bohužel převaha na hřišti je spíše platonická, jen snad střídající Srněnský se dvakrát dostane k zakončení, bohužel bez výraznějšího efektu. Nakonec i domácí dohrávají zápas v 10 lidech, kdy v 88. minutě je po druhé žluté kartě vyloučen domácí kapitán Kocourek. na výsledku zápasu se ale už nic nezmění.

Příští víkend zajíždí naše áčko opět ven, tentokráte do Konice a je potřeba s týmem v průběhu týdne něco vymyslet. Musíme se oklepat hlavně psychicky, máme za sebou teprve 4 kola a je potřeba zlomit tento nepříznivý start do nové sezóny.

Sestava: Michálek – Kočí, Maceček J., Kováč, Jati – Zrník, Žák, Obšil, Chromek – Nováček, Babčák J.
Střídali: Srněnský, Bajza, Nquyen

ČK: Jati Filip

Rozhodčí zápasu: hlavní Šafařík Petr, asistenti Kaňok Martin a Hrbáček Adam