10.kolo Lesnice : SK Řetězárna 2:0 (1:0)

DSCF6047

Černá kaňka úspešného podzimu

V neděli jsme odjížděli pravděpodobně k poslednímu zápasu podzimu na hřiště do Lesnice. Mohli jsme využít zaváhání Maletína a posunout se na 3.místo tabulky 1.A třídy. V sestavě se konečně ukázalo několik hráčů., kteří dlouhodobě chyběli – Zrník, Malčík a  Marcinov, bohužel Lukáše Kováče do zápasu nepustili od začátku utkání naražená žebra. Zápas sehrál na velmi špatném hřišti, které spíš připomínalo oraniště. Jeho stav ještě více ovlivnilo předutkání dorosteneckých týmů, která jsme vyhráli 3:0. Samotný zápas nepředvedl moc fotbalovosti, domácí se uchýlili jen k nakopávání míčů a na hřišti toho moc nepředvedli. Bohužel neproměňování našich šancí a hrubá chyba hlavního rozhodčího, která ovlivnila celý zápas, znamenalo naši porážku 0:2. I přes tuto porážku zakončíme podzim na skvělém 5.místě tabulky a po několika letech hraní o záchranu nezbývá než našemu áčku poděkovat za velmi povedený podzim.

Od úvodních minut se hraje fotbal hlavně ve středu hřiště, bohužel velmi špatný terén nenabízí moc možnosti kombinace, což našemu technickému týmu vůbec nevyhovuje. K prvnímu ohrožení domácí branky se dostane Marcinov v 5.minutě, ale jeho střela končí těsně vedle levé tyčky. Domácí odpoví hned z protiútoku a Houdek vyráží střelu domácích na rohový kop. Ve 14.minutě se do další šance dostane opět Marcinov, ovšem i tomu vyráží domácí brankář střelu na roh. V 17. minutě zasahuje opět Houdek po střele domácích a ze hřiště musí kvůli zranění bohužel Filip Jati. David Marcinov je při střelecké chuti, bohužel dnes mu není souzeno vstřelit tíženou branku, další šanci má v 26. minutě a ve 32. minutě dokonce orazítkuje tyčku domácí branky. O chvíli později má obrovskou šanci i Michal Žák, bohužel jeho přesnou hlavičku vyboxovává z brány domácí brankář. A tak v poslední minutě zápasu přichází trest, po rohovém kopu se domácí ujímají z ojedinělé šance vedení 1:0. Rozhodčí hned po této brance ukončí první poločas.

Druhý poločas začne naším obrovským tlakem. Skoro 20 minut nepustíme domácí za půlku. V krátké době zahráváme pět rohových kopů, které ale moc dobře nevyřešíme. Další obrovskou šanci opět nevyužije hlavně dnes výborně hrající David Marcinov. V 63. minutě přijde asi rozhodující okamžik zápasu. Ve vápně Lesnice je sražen Richard Zrník a tento jasný penaltový zákrok nevidí snad jen hlavní rozhodčí zápasu Bašný ani asistent Dorušák! Tento jasný faul vidí hrstka diváků a i nezavislý jasně vidí penaltu, i domácí uznale přikyvují, že šlo o jasný penaltový zákrok! Bohužel hned z protiútoku hosté přidávají do naší rozhozené obrany druhou branku a na hřišti se rozpoutají dlouhé hádky s rozhodčím. Tento moment defacto rozhodne o dalším průběhu zápasu, který se dohrává hlavně v nervózní atmosféře a přispívají k tomu další sporné rozhodnutí hlavního rozhodčího. Zvedá se počet žlutých karet na obou stranách a domácí si několikrát svými zákroky koledují o červenou kartu, ovšem i v těchto případech píšťalka hlavního rozhodčího mlčí. Prohráváme tak nakonec tento zápas s průměrným týmem 1.A třídy a pachuť tohoto utkání budeme mít ještě nějakou dobu v sobě! Celý podzim předváděli rozhodčí kvalitní výkony a je potřeba je za to pochválit, bohužel pravděpodobné poslední utkání podzimu jim absolutně nevyšlo!

Sestava: Houdek – Jati, Vlachopulos, Schneider – Malčík, Zrník, Bajza, Žák, Nováček – Babčák, Marcinov
Střídali: Kováč L., Kováč T.

Rozhodčí zápasu: hlavní Bašný Petr, asistenti Dorušák Jiří a Brázdil Petr