Listopad, 2014
Nezkrácený rozhovor s trenérem ,,A,, týmu Ivanem Kratochvílem zveřejněný v Jesenickém týdeníku
Řetězárna jako nováček přezimuje na třetím místě tabulky, to asi nikdo nečekal. Napadlo Vás něco podobného před zahájením soutěže?
,, Určitě ne. Ještě týden před zahájením soutěže jsme byly v takovém stavu, že jsme nebyly schopni dát ani celou jedenáctku dohromady. Navíc v přípravných zápasech jsme dostávali celkem velké příděly a to i od soupeřů, kteří hráli tuhle soutěž, jako např. od Leštiny. Cíl byl jasný, pokusit se v 1.A třídě zachránit a umístění kolem 9. místa by bylo úspěchem. To co se nakonec stalo, to nečekal vůbec nikdo, ani já. ,,
V čem vidíte příčiny takového úspěchu?
,, Velmi dobře se stmelil tým podpořený hlavně čtyřmi hráči ze Šumperska, k tomu se přidali domácí hráči, kteří na sobě začali velmi poctivě pracovat. Opravdu jsme na sobě začali makat a díky skvělému úvodu jsme se dostali do fotbalové pohody a až na některé slabší chvilky v podzimní části jsme předváděli kvalitní útočný fotbal, díky němu pramení jak hodně vstřelených, tak i bohužel obdržených branek. Ale je to nyní náš styl, dávat hodně gólů a díky vysloveně útočně laděné sestavě A týmu hrát jen na obranu, to prostě neumíme. ,,
Přestože i v minulosti hostovaly v mužstvu posily z jiných klubů, teprve letos se Vám podařilo složit tým, který si sedl. Některým hráčům, jako např. kanonýru Navrátilovi, však končí hostování. Budete se snažit o jejich udržení i pro jaro?
,, My už jsme však předváděli pěkný fotbal i v minulých ročnících 1.B třídy. V posledních letech jsme vždy končili v čele tabulky. Bohužel loňská zimní příprava nás připravila díky zranění doslova o půl mužstva a proto jarní část soutěže dopadla jak dopadla. 1.A třída je však úplně něco jiného a my museli změnit způsob hry. I právě díky posilám jako Navrátil nebo Hrabala. Ohledně těchto hráčů budeme jednoznačně usilovat, aby ještě minimálně půl roku u nás zůstali. Vše se rozlouskne v zimní přestávce soutěže. Každopádně budeme chtít přivézt do kádru další posily a to z této strany kopce.,,
Jak berete z odstupem času rozhodnutí výboru pro postup do 1.A třídy, vím že hodně lidí Vás za tohle rozhodnutí doslova linčovalo?
,, Již několik let se tady o postup do 1.A třídy bojovalo a myslím si, že hlavně díky zázemí klubu tu tahle soutěž jednoznačně patří. To jak Jeseník patří do krajského přeboru, tak my by jsme měli hrát 1.A třídu. Popravdě se to hodně lidem nelíbilo, ještě když to bylo až ze 3.místa, ale dnes jsem opravdu rád, že jsme tohle rozhodnutí po několika dnech vášnivých rozhovorů udělali. Díky podzimním zápasům jsme dokázali dostat zpátky početné množství diváků, hlavně kvůli fotbalu, který jsme předváděli. Diváci viděli útočný fotbal se spoustou branek a i tohle mě opravdu moc těší. ,,
Jaké konečné umístění bude mít za úkol A tým Řetězárny po skončení ročníku?
,,Po takovém podzimu je těžké říct, s jakým umístěním bych byl spokojen. Ale já chci jednoznačně hrát o čelo tabulky a o konečné druhé místo. Spokojený budu každopádně do 5. místa, ale už i teď mám radost z toho co jsme předvedli a myslím že jarní část soutěže, to bude taková třešnička na dortu.,,
Jeseník je asi hlavní a jediný adept postupu, myslíte že ho čeká již bezproblémová jarní část ročníku, případně kdo by mu mohl ještě zatopit?
,, Myslím si, že o postupu Jeseníku je již rozhodnuto, určitě bude otázka jestli vedení klubu udrží všechny hráče, ale i tak by si měl tento tým jedenácti bodový náskok udržet. Zatopit mu asi nemá již kdo, teď ke konci podzimu trošku vystrčily růžky Bohuňovice, ale ty jsou silné hlavně v domácím prostředí, ale venku jsou poloviční.,,
Co říkáte na vystoupení dalších týmů Řetězárny, hlavně mládežnických týmů? I v tomhle se Česká Ves za poslední roky hodně posunula.
,,Určitě jsem moc rád, že se u nás zvedla práce začínaje benjamínkama a dorostem konče. Dnes máme například i dvě družstva žáků, co tu myslím ani nikdy nebylo. Každopádně velká pochvala hlavně trenérům, kteří se mládeži věnují. Tím si myslím, že budoucnost českovesského fotbalu je na dobré cestě a že za pár let tu budou hrát hlavně jen místní odchovanci. Postupně začínáme zapracovávat do mužských týmů dorostence, hlavně přes náš B tým a například u Honzi Babčáka vidíme velký posun v jeho fotbalových kvalitách. U dalších dorostenců nám zbývá nějaký ten rok tvrdé práce, ale i ti by pak měli tvořit základ našeho budoucího A týmu. ,,
Jedna taková soukromá otázka. Jako předseda a zároveň i trenér trávíte většinu volného času hlavně kolem fotbalu, co na to Vaše manželka a rodina?
,, Na to můžu říci jen jedno jediné, mám milující manželku a skvělou rodinu, kteří stojí nejen při mě, ale i při celém mančaftu a jsou velmi rádi jak se nám v poslední době daří. Hrát o druhé místo tabulky 1.A třídy berou jako můj velký úspěch a já jim za to můžu opravdu moc poděkovat.,,
Pane Kratochvíl děkuji za Váš čas a přeji Vám i celému týmu, ať se vydaří i jarní část soutěže.
,,Chtěl bych závěrem poděkovat všem funkcionářů, hráčům a fanouškům našeho klubu, za jejich odvedenou práci a těšit se opět na jarní část soutěže, ve které budeme chtít pokračovat v této započaté práci a zkusit zabojovat o to konečné druhé místo tabulky 1.A třídy.,,
Konečné umístění týmů SK Řetězárny po odehrané podzimní části ročníku 2014/2015
Muži A: 1.A třída KFS skupina A 3.místo, 26 bodů, bilance 8-2-5, skore 41:32
Muži B: OP Jeseník 9.místo, 17 bodů, bilance 5-2-8, skore 41:48
Dorost: OP Šumperk A 6.místo, 9 bodů, bilance 3-0-5, skore 12:23
Žáci A: OP Jeseník 8.místo, 12 bodů, bilance 3-2-6, skore 25:30
Žáci B: OP Jeseník 12.místo, 0 bodů, bilance 0-0-12, skore 7:96
Starší přípravka: OP Jeseník 7.místo, 17 bodů, bilance 5-2-4, skore 73:74
Mladší přípravka: OP Jeseník 4.místo, 9 bodů, bilance 3-0-3, skóre 39:43
15.kolo Sokol Štíty : SK Řetězárna 2:1 (1:1)
Na poslední zápas jsme odjížděli s vědomím, že nemáme co ztratit. Avšak zápas na horké půdě ve Štítech měla být hlavně zkouška našich nervů a v ní jsme bohužel neuspěli. Ve Štítech nás čekalo vysloveně nepřátelské prostředí, tedy kromě domácích fanoušků. Domácí funkcionáři a zejména složení rozhodcovské trojice v čele s panem Šebestou nám dávali jasný cíl, odehrát utkání pokud možno bez větších emocí. Bohužel výsledkem zápasu je x žlutých karet na naší straně, bohužel i jedna červená, nepřesné výroky všech tří rozhodčích a nakonec porážka 1:2. Ovšem zápas jsme si prohráli sami, dnes jsme toho na hřišti neukázali a nevypracovali si tolik brankových příležitostí jako v minulém zápase.
Zápas jsme nezačali špatně a herně jsme od prvních minut domácí přehrávali, ovšem bez nějaké vyložené šance. To soupeř, když se dostal ve 12.minutě do první šance, tak hned slavil. Naše obrana se dostala pod tlak, soupeř si v přečíslení několikrát přepošle míč a na výslednou přesnou střelu Till nedošáhne a prohráváme 0:1. V 15.minutě proniká do šestnáctky domácích Navrátil a je nešetrně poslán k zemi, ovšem píšťalka hlavního rozhodčího zůstává němá. O dvě minuty později vystřelí na branku Štítů Babčák, jeho střelu jasnou rukou srazí domácí obránce, ovšem Šebesta opět mlčí. Akce však pokračuje a míč se nakonec dostává k Michálkovi, který nezvykle nohou posílá míč k pravé tyčce domácí branky a vyrovnává na 1:1. Na hřišti panuje vysloveně nepřátelská atmosféra a trenér Kratochvíl je upozorňován hlavním rozhodčím na případné vyvedení ze hřiště. V 29. minutě chybuje Nedvěd, domácí však naštěstí obrovskou šanci nevyužijí. Hra se přelévá spíše uprostřed hřiště a do konce poločasu si už ani jeden tým nevytvoří větší šanci.
Domácí v úvodu druhé půle zatlačí náš tým před branku Tilla, ale výsledkem je jen několik rohových kopů. V 51.minutě vystřelí hráč Štítů jen několik decimetrů vedle pravé tyčky Tilla. V 59.minutě se do první šance Řetězárny dostane Václavský, jeho střelu však reflexivně vyráží brankář domácích na rohový kop. Bohužel hned z protiútoku opět zaspí naše obrana a hosté přečíslení 4 na 3 využijí ve vedoucí branku na 2:1. V 66.minutě najde ve vápně Obšil Navrátila, ten však v těžké pozici obklopený domácími hráči vystřelí mimo branku. O minutu později Kočí vyhlavičkovává střelu Štítů naštěstí jen na břevno naší branky. Na hřišti se naplno ,,rozehrává,, hlavní rozhodčí a téměř každý náš průnik do domácí šestnáctky končí našim údajným útočným faulem. Na naší straně přibývá počet žlutých karet většinou za řečnění a výsledkem je v 70.minutě nesmyslná druhá žlutá karta pro Karla, který je v souboji s domácím hráčem navíc zraněn a po několika minutách ošetření vidí červenou kartu. Karel však končí s těžkým výronem kotníku a my budeme dohrávat v 10 lidech. Rozhodčí Šebesta nás do konce půle již k ničemu nepustí a výsledkem je, že jak naši hráči, tak vedení na lavičce už vykřikují na hlavního arbitra, ať tuhle komedii už raději ukončí.
Náš tým tak přišel o šesti zápasovou řadu bez prohry, ale nemusíme být vůbec smutní a skvělí fanoušci děkují hráčům po zápase za vynikající podzim. Asi nikdo nečekal že budeme stíhat vedoucí Jeseník a že získáme tolik bodů. Poděkování patří všem, jak funkcionářům, hráčům tak i skvělým fanouškům a nezbývá než si přát, ať se 4. dubna opět všichni sejdeme na našem stadionu při úvodním zápase s Leštinou.
Branka SK: Michálek
Sestava: Till – Salva, Kočí, Nedvěd – Opravil, Hrabala – Václavský, Karel, Navrátil – Michálek, Babčák
Střídali: Samolej, Obšil
Červená karta: Karel
Rozhodčí utkání: hlavní Šebesta, asistenti Langhammer, Straka
Fotogalerii z utkání najdete na: http://skretezarna.rajce.idnes.cz/Sokol_Stity_SK_Retezarna_2_1
Další výsledky 15.kola:
Jeseník : Troubelice 7:0
Bludov : Loštice 1:1
Moravský Beroun : Jindřichov 3:2
Leština : Maletín 1:2
Černovír : Bělkovice 1:1
Bohuňovice : Rapotín 2:0
Výsledky zápasů 15. – 16.11.2014
Muži A: Sokol Štíty : SK Řetězárna 2:1 (1:1) branka Michálek
Muži B: Skorošice : SK Řetězárna B 4:5 (1:3) Srněnský 2, Czedroň, Sedláček, Vlachopulos F.
Program zápasů 15. – 16.11.2014
Muži A: sobota 15.11.2014 13:30 hod Sokol Štíty : SK Řetězárna
Odjezd v 11:00 hod, na zápas jede autobus, minulý zápas 1:3, rozhodčí utkání: hlavní Šebesta (Písařov), asistenti Langhammer (Písařov) a Straka (Zábřeh)
Muži B: sobota 15.11.2014 13:00 hod Skorošice : SK Řetězárna B
14.kolo SK Řetězárna : TJ Granitol Moravský Beroun 4:2 (3:2)
Podzimní sezóna skončila a náš tým čekali jako každý rok dvě jarní předehrávky. Tu první na naše hřiště přijel Moravský Beroun. Pro udržení druhého místa a před zápasem ve Štítech bylo potřeba doma naplno bodovat. Soupeř patřil k nejlepším co u nás hráli a diváci tak viděli kvalitní fotbal. Konečná výhra 4:2 je však nakonec zasloužená a upevnila nám druhou pozici v tabulce. Tým pokračuje ve spanilé jízdě 1.A třídou a stal největším překvapením letošního ročníku.
Úvod zápasu nám vyšel na jedničku. Zdeněk Karel si v minulém zápase proti Jindřichovu vyzkoušel dloubák na hostující branku, nevyšlo mu to. Ale nyní z pravé strany si dal repete, viděl vyběhnuvšího brankáře Berouna a tentokrát se nemýlil. Ve 3. minutě jsme tak vedli 1:0. O chvilku později utíká po pravé straně Navrátil, ovšem jeho střela z úhlu končí mimo hostující branky. V 9.minutě Michálek dalším obloučkem trefuje břevno. Bohužel ve 13.minutě jde na Tilla první střela z dobrých 20 metrů a je vyrovnáno na 1:1. A v 18 minutě je ještě hůř, opět hostující Lacman centruje před naší bránu, Till kontroluje míč, který podle něj jde mimo branku. Ovšem míč nakonec končí v naší síti a náš brankář fatální chybou pošle hosty do vedení 2:1. Na naše kopačky se dostane nervozita a najednou nevíme co hrát. Až v 26.minutě vystřelí na branku Berouna Michálek, jeho střelu brankář hostí vytáhne k Salvovi, který je v pokutovém území poslán k zemi a rozhodčí Zelík nekompromisně ukazuje nařizuje pokutový kop. Míč si bere Navrátil a s přehledem vyrovnává na 2:2. Další obrovskou šanci si vytvoří v 30.minutě Navrátil z Michálkem, ovšem akce nakonec končí rohovým kopem. O minutu později však přistane přesný centr na hlavě opět Michálka a ten se ze své nejsilnější pozici nemýlí a posílá náš tým do vedení 3:2. Ve 42.minutě má Beroun obrovskou šanci na vyrovnání, hostující útočník jde sám na Tilla, ovšem zakončení se mu vůbec nepovede a míč naštěstí pro nás končí úplně mimo.
Hosté začnou na začátku druhé půle hodně aktivně a je vidět jejich chuť vyrovnat. V 49. a v 52 minutě si vytvoří dvě nebezpečné šance a míč nám moc nepůjčují. Až v 59. minutě se do první šance druhé půle dostane Navrátil. Te samí hráč si v 66.minutě veme na polovině hřiště míč a o pár chvil později se na pravé straně ocitne sám před brankářem Berouna a profesorskou střelou do protipohybu gólmana, dává uklidňující branku na 4:2. V 77.minutě má Navrátil blízko k hatriku, centr Samoleje si v těžké pozici zpracuje a jeho střelu bravurním zákrokem vytahuje brankář hostí na rohový kop. V 88.minutě v posledních zápasech výborně hrající Karel nachází přesným centrem ve vápně Michálka, jehož hlavička tentokráte končí těsně mimo. V 92. minutě nachází Navrátil v šestnástce úplně volného Kočího, který ve stoprocentní šanci nepropasuje míč do odkryté branky hostí. Ani tahle nevyužitá šance však nezmění nic na tom, že jsme neprohráli již šestý zápas v řadě a po vyhře 4:2 si tým mohl opět užít děkovačku s dnes opět vynikajícími fanoušky.
Poslední zápas letošního roku nás čeká příští týden na horké půdě ve Štítech, zápas začíná v sobotu 15.11. od 13:30. Jestli se na zápas pojede autobusem nebo auty, to se rozhodne v tomhle týdnu.
Branky SK: Navrátil 2, Michálek, Karel
Sestava: Till – Salva, Nedvěd, Obšil – Hrabala, Opravil – Václavský, Karel, Navrátil – Michálek, Babčák
střídali: Samolej, Kočí
Rozhodčí utkání: hlavní Zelík, asistenti Krpec a Janáček
Fotogalerii a pár videí z utkání najdete na:
http://oskarphoto.rajce.idnes.cz/8.11.2014_SK_RETEZARNA-MORAVSKY_BEROUN_4_2
Další výsledky 14.kola:
Rapotín : Jeseník 2:1
Bělkovice : Bohuňovice 1:3
Bludov : Černovír 1:4
Maletín : Štíty 2:1
Loštice : Jindřichov 5:2
Troubelice : Leština 2:2








Jiří Stavinoha