Hodnocení týmu mužů slovy trenéra Petra Marcinova

Tým mužů před začátkem fotbalové sezóny 2022/2023 převzala dvojice Petr Marcinov ml. a Pavel Dvorník. Po několika letech strávených v 1.A třídě byla před soutěží podána přihláška do 1.B třídy. Hráči se začali scházet ihned od měsíce července a účast na trénincích byla velmi vysoká. Po několika málo trénincích se hráči zúčastnili fotbalového turnaje v Písečné, kde se po dvou prorážkách umístili na 4 místě. Vzhledem k tomu, že tým byl na turnaji skoro v kompletním složení, panovala z výsledku velká nespokojenost. K nápravě došlo na dalším turnaji, který se konal v České Vsi. Tým mužů doplněný několika nadějnými dorostenci celý turnaj vyhrál a propadák z Písečné byl zapomenut. V následujících letních týdnech i nadále kluci trénovali 3x týdně a připravovali se na začátek nové fotbalové sezóny. Jako generálka na mistrovské zápasy posloužil přátelský zápas proti FK Jeseník, týmu dorostu, po prvním poločase soupeř vedl 3-1 a měl více ze hry. Ve druhé části hry se projevila zkušenost a bojovnost týmu domácích, který zápas otočil a nakonec z toho byla výhra 4-3.

Začátkem srpna už byly zahájeny mistrovské zápasy, první utkání tým odehrál v nedalekých Mikulovicích a už před začátkem utkání bylo jasné, že nás čeká velmi těžké utkání s domácím týmem a hlavním aspirantem na postup do vyšší soutěže. Byla z toho nakonec porážka 3-5 a to i přes to, že jsme po poločase vedli 2-0. Projevily se velké absence jak ze zdravotních důvodů tak i z disciplinárních, neboť si někteří hráči přenesli zákaz činnosti z minulé sezóny, což se projevilo hlavně nepřítomností kapitána týmu Michala Žáka. První domácí zápas se odehrál další týden proti týmu Bohdíkova, který také opustil 1.A třídu, neboť byl poslední v tabulce. V zápase se opět opakovalo to, že jsme po poločase vedli 2-0, ale nadějný výsledek jsme neudrželi, byla z toho nakonec remíza 2-2 a velké zklamání. I přes tyto bodové ztráty se poctivě trénovalo a výsledek se dostavil. Další zápas se konal v Žulové, kde za neustálého deště a podmočeném hřišti domácí po poločase vedli 2-0. Ve druhém poločase se projevila fyzická připravenost a bojovnost týmu a nakonec z toho bylo zasloužené vítězství 3-2. Následovalo první domácí vítězství 4-1 proti soupeři z Vikýřovic a taky posun v tabulce. Poté tým čekali dvě venkovní utkání a to v Rudě nad Moravou a u nováčka z Oskavy. Utkání v Rudě tým nezvládl a prohrál 0-4 po velmi slabém výkonu celého mužstva. V Oskavě bylo třeba získat konečně 3 body, což se taky stalo, po velmi dobrém vstupu do utkání jsme již v 16 minutě vedli 4-0 a v pohodě si výsledek pohlídali až do konce a zápas jsme vyhráli 5-2. Následující dva zápasy tým opět nezvládl, oba prohrál a to doma s Bernarticemi 2-7 a v Sudkově 2-3. Obzvlášť prohra v Sudkově zamrzela, neboť jsme po poločase vedli 2-0, ale hrubými chybami jsme soupeři ze Sudkova darovali nejen vyrovnání, ale nakonec i výhru a 3 body do tabulky. Kluci se přesvědčili, že jim v 1.B třídě nedá nikdo nic zadarmo a bez bojovnosti a nasazení se vyhrávat nebude. To se projevilo hned další zápas doma výhrou 2-0 nad silnými Štíty, nakonec z toho byla série 5 zápasů bez porážky a výrazný posun v tabulce směrem vzhůru. Kaňkou na celé podzimní části soutěže byla jarní předehrávka s Mikulovicemi, tu jsme prohráli 1-4, kdy my jsme hráli a soupeř trestal naše chyby a nakonec utkání zaslouženě vyhrál. Utkání se nám celkově nepovedlo nejen na hřišti.

Po odehraných 14 zápasech se tým nachází na 5 místě tabulky a je v jeho silách bojovat o vyšší příčky. Již nyní se řeší příchody několika nových hráčů, aby se vytvořila konkurence těm současným. Během podzimní části chybělo velké množství hráčů, které trápilo zranění a taky z disciplinárních důvodů. Tým několikrát doplnili hráči dorostu a byli přínosem pro tým.