Starší přípravka na turnaji v polské Olzsance

Dne 3.9.2015 se naši mladí fotbalisté ze starší přípravky doplněni ml.přípravkou zúčastnili fotbalového turnaje mládeže pořádaného družební obcí Olszanka v sousedním Polsku,kam byli pozváni.

Po úvodních problémech s dopravou musím poděkovat p.Jirešovi z Javorníku,který nám vyšel vstříc a bezpečně nás svým autobusem  odvezl i dovezl.V Olszance nás uvítalo nádherné počasí a ještě hezčí mini hřiště s umělou trávou ve výborném stavu,které můžeme jen tiše závidět a u nás v obci moc chybí.
Samotný turnaj byl kvalitně obsazen a to týmy: Fotbalová Academie  Eurotalent Brzeg – Polonia Wrocław – Forza Wrocław – Fotbalová Academie Olszanka.
Čekali nás 4 kvalitní utkání v netradičním herním systémem 6+1 ale kluci se už nemohli dočkat.
Na úvod nás čekal favorit turnaje FA Eurotalent Brzeg -10 vybraných  a stejně urostlých fotbalistů.Kluci začali nebojácně ale postupem času byla vidět na soupeři lepší sehranost a kvalita na míči.S Brzegem jsme prohráli 9:1,kdy náš čestný úspěch zaznamenal Kuba Šimko.
Ve druhém utkání nás čekal výběr šikovných fotbalistů z domácí FA Olszanka.Kluci se již herně zlepšili,když si po prvním zápase „osahali“ hřiště,ale přesto na pozdějšího vítěze nestačili a podlehli 1:4,náš čestný úspěch zaznamenal M.Dvorník.V tomto zápase bych vyzvedl výkony brankáře Honzíka Jelínka,který předváděl krásné zákroky.
Třetí duel  proti Forza Wroclaw po „důraznější “ před zápasové poradě začali naši borci koncentrovaněji a již od začátku předváděli fotbalovější výkon,který završili prvním vítězstvím 4:2,kdy o branky se podělili M.Dvorník 2x, M.Michálek 1 a J.Šimko 1.
Poslední zápas jsme odehráli s Polonia Wroclaw.Tento zápas byl velmi vyrovnaný od začátku až do konce,vedení na obou stranách se střídalo,ale nakonec se radovali z vítězství šťastným gólem na 3:2 kluci z Wroclawi.Naše branky dali M.Kubala a M.Dvorník.
Naše přípravka odehrála dobrý turnaj což v konečném účtování díky lepšímu skóre vyneslo krásné 3.místo.Po obdržení medailí a poháru při slavnostním vyhlášení kluci zářili štěstím a o to tady hlavně šlo.
Organizátorům z Olszanky patří velký dík za perfektně zorganizovaný turnaj od hřiště až po velmi dobré občerstvení a nezbývá než se jen těšit na další ročník.
IMG_20151003_124440
Kamil Dostál

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*