1.kolo Haňovice : SK Řetězárna 4:2 (1:1)

DSCF4872

Jen poločas nestačí

Krátká letní přestávka skončila a naše áčko odjíždělo k prvnímu zápasu nové sezóny do Haňovic. V létě odešli z týmu Ondra Maceček do Žulové, Vencálek do Bělé pod Pradědem a Bajza do Jeseníku, navíc z důvodu zranění nebo dovolených neodcestovali k zápasu Jati, Žák, Schneider a Kočí a tak se čekalo jak si naše áčko povede v tomhle zápase. Výpomoc tak musela přijít z Jeseníku, kdy náš celek posílil v tomhle zápase Patrik Plhák, hlavně díky kterému jsme hlavně v prvním poločase předváděli solidní výkon. Ve velmi dobrém světle se také ukazuje posila z Orlové, záložník Danel, který v sobotu za B tým vstřelil hned 3 branky a i v neděli byl na hřišti hodně znát.

Jako první se do zakončení dostanou domácí, ovšem Furik v naší bráně vyráží střelu na rohový kop. O chvíli později se poprvé na hřišti ukáže Plhák, který po obejití několika hráčů parádně vystřelí na domácího brankáře, který s velkými obtížemi jeho střelu vyboxovává také na rohový kop. V 17. minutě pak ale domácí zahrávají standartní situaci, jejich střela se odráží od naší tyčky přímo k Přidalovi, který posílá domácí do vedení 1:0. Naši hru řídí hlavně již zmíněný Plhák a většina útočných akcí jde hlavně přes něj. Ve 29. minutě se pak dočká zasloužené odměny, kdy přesnou střelou vyrovnává na 1:1. A další naše akce pokračují, Danel v samostatném brejku však bohužel trefí břevno a o chvíli později podniká opět novic v našem týmu spolu s Kováčem rychlý brejk, oba dva bohužel postupně nepromění obrovské šance na vedoucí branku. Již v nastaveném čase přichází možná zlomový okamžik zápasu, Kováč může jít sám na branku a domácí kapitán musí zatáhnout za z záchranou brzdu na našeho hráče, ovšem hlavní rozhodčí nemá odvahu poslat domácí tým do deseti v již nastaveném čase a udělí za tento zákrok jen žlutou kartu.

Bohužel prvních 15 minut druhého poločasu jako by jsme zůstali hlavami v šatně a úplně vypadli z tempa hry. Domácí náš celek zatlačí před naší bránu a hned 52. minutě se opět ze standartní situace ujímají vedení 2:1. Náš celek je z branky jako opařený a v 56.minutě po obrovské skrumáži před naší brankou visí další branka ve vzduchu. Ta ale nakonec přichází hned o 2 minuty později, kdy za ruku Kováče domácí zahrávají pokutový kop a domácí brankář Řezník ji s přehledem proměňuje, 3:1. Bohužel v 61. minutě přichází pro náš tým další rána, kdy Obšil vidí po druhé žlutě červenou kartu a náš celek bude dohrávat o deseti. Ovšem jako by našemu týmu nevadilo, že hraje o hráče míň a v 66. minutě sebere domácím na půlce míč Malčík, nastartuje k velkému sólu a parádním centrem doslova před prázdnou bránou vybídne Kratochvíla ke skórování, snižujeme na 2:3. Náš celek se snaží o vyrovnání, bohužel ani další střela Plháka nebo Babčáka nekončí tíženou brankou. Domácí pak podniknou do naší otevřené obrany rychlý brejk a čtvrtou brankou v síti definitivně rozhodují zápas.

Příští týden hraje naše áčko doma, v sobotu od 17:00 hod jej čeká premiéra před vlastními diváky s Náměští na Hané. Všichni jste samozřejmě na tento zápas zváni.

Branky: Plhák, Kratochvíl

Sestava: Furik – Nováček, Vlachopulos, Maceček – Obšil, Juríček, Plhák, Babčák, Danel – Kratochvíl, Kováč
Střídali: Malčík, Vrána

Rozhodčí zápasu: hlavní Brázdil Petr, asistenti Aberle Jiří a Chládek Miroslav