9.kolo SK Řetězárna : Chválkovice 1:0 (1:0)

DSCF6006

3 body s cenou zlata

V sobotu čekal náš A tým další ,,neoblíbený,, soupeř z Chválkovic. Ten jsme po jeho sestupu z Krajského přeboru do 1.A třídy ještě nikdy neporazili, ba naopak jsme vždy dostaly pěknou nálož. O počtu chybějících hráčů ani nemá cenu už psát, v sestavě se tak opět musel objevit i trenér Kratochvíl. Jediný, kdo se konečně ukázal po měsíci na hřišti byl tak Danek Schneider. Hosté přijeli také bez 5 hráčů základní sestavy a tak se dal čekat hlavně urputný boj o 4. místo v tabulce.

Ten nakonec náš celek zvládl a můžeme si přiznat, naprosto nečekaně zvítězil 1:0. V 11. minutě rozhodl o třech bodech pro náš tým Martin Furik, který po parádní přihrávce Daniela Schneidera přes celé hřiště prostřelil hostujícího brankáře a poslal náš tým do vedení. Šancí bylo na obou stranách jako šafránu, na obou týmech byla vidět absence klíčových hráčů. Do největší naší šance se dvakrát dostal Lukáš Kováč, který šel dokonce jednou spolu se spoluhráčem ve dvou na osamoceného brankáře Chválkovic, bohužel ani jedna obrovská příležitost neskončila uklidňující druhou brankou. Hosté se před naší bránu dostávali jen vyjímečně, ovšem naše obrana hrající poprvé ve čtyřech, dokázala vždy rychle zasáhnout. V 75. minutě neusnesl nervy hostující Pezzotti a po hrubém strčení do Karla Bajzy vyfasoval od hlavního rozhodčího červenou kartu. Zápas se pak dohrával až ve zbytečně nervózním duchu a rozkouskovaný průběh moc fotbalu nepřinesl. Bohužel v 87. minutě jsme přišli o jediného střelce zápasu Martina Furika, který si škaredě zranil kotník a byl odvezen RZS do nemocnice na ošetření. Zápas jsme ale nakonec dotáhli do vítězného konce a po dvou těžkých porážkách jsme opět konečně na plno bodovali.

Příští týden zajíždíme v neděli do Lesnice. Ta v minulém kole prohrála v Olešnici 0:2, zápas se hraje od 15:00 hod a o jeho průběhu Vás opět budeme informovat online na facebooku SK. 

Branka: Furik

Sestava: Houdek – Schneider, Vlachopulos, Jati, Vencálek – Kováč T., Bajza, Kováč L., Nováček – Kratochvíl, Furik
Střídali: Srněnký, Valiček, Jedlička

Rozhodčí zápasu: hlavní Doležel David, asistenti Brázdil Petr a Brázdil Petr

Fotogalerie: https://skretezarna.rajce.idnes.cz/SK_Retezarna_Chvalkovice_1_0/
Záznam utkání: https://www.youtube.com/watch?v=VJXpQNyH16A

Další výsledky 9.kola:
Náměšť : Paseka 0:2
Hlubočky : Bělkovice 2:1 na pk
Konice : Chomoutov 3:1
Olešnice : Lesnice 2:0
Haňovice : Bohdíkov 0:2
Troubelice : Maletín odloženo

ikk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*